Złoty czepek

Dodano: 2024-05-15 08:18:10

10 maja obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych.

Po raz kolejny obchody tego święta odbyły się na terenie naszego szpitala i połączone były z uhonorowaniem wybranych pielęgniarek i położnych wręczeniem odznak Złoty Czepek” i  „Dyplomów Uznania”.

Złoty czepek to wyjątkowa nagroda, którą można otrzymać tylko raz w życiu zawodowym. Z kolei dyplom uznania to wyróżnienie wręczane za wzorową pracę w ochronie zdrowia.

Odznaczenie „Złoty Czepek" otrzymały Panie: Lepacka Alicja, Pruszak Elżbieta, Grzonkowska Alicja, Wojciechowska Iwona, Haas Regina, Rączkowska Bożena,  Musiał Henryka.
Jednak na szczególną uwagę zasługuje fakt wręczenia odznaczenia „Złoty Czepek” pielęgniarce - Pani Barbarze Rabskiej. To ona   prawie przez 4️⃣0️⃣ lat niosła wsparcie chorym i ich bliskim. Z empatią pielęgnowała, opiekowała się pacjentami w tczewskim szpitalu. Dziś sama jest pacjentką, zmaga się z ciężką przewleką chorobą, a wspaniałe koleżanki, współpracownicy szpitala pomagają Pani Barbarze w tych trudnych chwilach.  Dobro powraca.

Kadra zarządcza placówek medycznych spółki, wspólnie z pracownikami postanowiła docenić również pielęgniarki i położne dyplomami za wieloletnią i wzorową pracę w ochronie zdrowia, za kreatywność, zaangażowanie i współdziałanie z zespołem interdyscyplinarnym.

A o to wspaniałe pielęgniarki i pielęgniarz, którzy otrzymali to wyróżnienie: Sommerfeld Hanna, Linda Wioleta, Zalewski Krzysztof, Ciszewska Elżbieta, Szulca Izabela, Misiarz Iwona, Mateńka Beata, Żelichowska Mirela, Schwager Nina.

Przewodnicząca ORPiP w Gdańsku Pani mgr Ewa Bogdańska-Bóll, Przełożona Pielęgniarek i Położnych Pani mgr Beata Borkowska wraz z Prezesem Zarządu Spółki Szpitale Tczewskie SA Maciejem   Bielińskim wręczali wyjątkowym pracownikom odznaczenia i dyplomy uznania, składając z tej okazji gratulacje wraz z życzeniami wszelkiej pomyślności zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym❕ Pracodawca wyróżnione osoby docenił  gratyfikacjami finansowymi.

Pod koniec uroczystości była niespodzianka - miły akcent.  Prezes Zarządu wręczył gratulacje wraz z podziękowaniem Pani Marii Nowaczek – wolontariuszce, która od ponad 2️⃣2️⃣ lat współdziała, wspiera i opiekuje się pacjentami hospicjum i zakładu opiekuńczo – leczniczego spółki Szpitale Tczewskie SA.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym❤️
Niech Wasze zaangażowanie w opiekę nad chorymi  zawsze budzi w Was dumę,  a wdzięczność pacjenta dodaje Wam sił❤️