Opieka Długoterminowa w Zakresie Domowej Wentylacji Mechanicznej

Domowa opieka nad pacjentami wentylowanymi mechanicznie

jest to opieka nad obłożnie chorymi z niewydolnością oddechową, wymagającymi stosowania inwazyjnej bądź nieinwazyjnej ciągłej lub okresowej terapii oddechowej. Ten rodzaj terapii przeznaczony jest dla osób niewymagających hospitalizacji w oddziałach intensywnego nadzoru lub pobytu w zakładach opieki całodobowej, jednak wymagających stałego specjalistycznego nadzoru lekarza, profesjonalnej pielęgnacji i rehabilitacji.

Największą zaletą wentylacji w domu jest komfort chorego, nieporównywalny z hospitalizacją szpitalną, wpływa pozytywnie na samopoczucie i jakość życia pacjenta. W skład zespołu wentylacji domowej wchodzą:

• lekarz specjalista anestezjologii

• pielęgniarka specjalista anestezjologii

• fizjoterapeuta

Podstawą do objęcia opieką pacjentów jest: Skierowanie lekarza oddziału szpitalnego

Dokumentacja potrzebna do objęcia opieką pacjenta:

1. karta wypisowa leczenia szpitalnego

2. karta kwalifikacji do wentylacji domowej ( podpisuje anestezjolog)

3. skierowanie

4. ksero dowodu osobistego

5. ksero ubezpieczenia (legitymacja emer/rent)

Dokumenty do pobrania: