O Nas

Szpitale Tczewskie S.A. to jedyny szpital działający na terenie powiatu tczewskiego.

Szpital przyjmuje pacjentów w stanie ?ostrym? wymagającym szybkiej interwencji medycznej oraz chorych skierowanych do leczenia ambulatoryjnego.

Dysponujemy bazą 374 łóżek w 8 Oddziałach i 2 Zakładach Opiekuńczo Leczniczych oraz Hospicjum Stacjonarnym. Rocznie hospitalizowanych jest tutaj ok. 13 000 pacjentów (dane za 2017 rok). Ambulatoryjna opieka specjalistyczna świadczona jest w 20 poradniach. Rocznie udziela się ok. 88 000 konsultacji specjalistycznych.

Gabinet lekarza POZ umiejscowiony jest w administracyjnym budynku wraz z poradniami specjalistycznymi. Takie rozwiązanie spowodowało, że nasi pacjenci mogą rozwiązać swój problem zdrowotny w jednym miejscu.

Przy oddziale ginekologiczno-położniczym działa szkoła rodzenia. Nasze doświadczone położne pomagają przyszłym mamom przygotować się do wielkiego wydarzenia, jakim jest narodzenie dziecka. W naszym szpitalu rocznie rodzi się ok. 1100 dzieci (dane za rok 2017).

Na zasadach outsourcingu uruchomiano na terenie Szpitala stację dializ, centrum diagnostyki obrazowej ?tomograf komputerowy + rezonans magnetyczny? oraz laboratorium medyczne. Takie rozwiązania pozwoliły na kompleksową obsługę z zakresu ochrony zdrowia dla wszystkich mieszkańców powiatu tczewskiego.

Nadrzędnym celem działania szpitala jest zapewnienie wszystkim pacjentom świadczeń zdrowotnych na jak najwyższym poziomie. Jest to możliwe dzięki doświadczeniu i profesjonalizmowi zatrudnionych w nim pracowników oraz umiejętności wykorzystywania nowoczesnego sprzętu przy zachowaniu procedur i metod zabiegowych.

W celu utrzymania wysokich standardów jakości świadczonych usług staramy się na bieżąco modernizować i poprawiać estetykę budowlaną szpitala oraz wyposażamy nasze oddziały w najnowocześniejszą aparaturę i sprzęt medyczny.

Jesteśmy otwarci na potrzeby drugiego człowieka. Dążymy do tego, aby tczewski szpital był rozpoznawalny jako odpowiedzialny i solidny lider usług medycznych. Otwartość i wrażliwość na problemy naszych pacjentów przejawia się w dbałości o bezpieczeństwo, zdrowie fizyczne i psychiczne.

Miarą sukcesu jest dla nas to, co robimy dla innych, jednakże niezmiernie miło nam jest poinformować, że nasza praca została doceniona nie tylko przez pacjentów lecz także przez różne środowiska zewnętrzne:

• Certyfikat  za wdrożony system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy  wg PN-N-18001:2004
  • Certyfikat  za wdrożony system zarządzania środowiskowego wg  ISO14001:2004
  • Certyfikat  za wdrożenie systemu zarządzania jakością wg ISO 9001:2008
  • Certyfikat  za wdrożenie systemu zarządzania bezpieczeństwem żywności w żywieniu zbiorowym wg ISO 220000:2005
  • Certyfikat Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia 2016r.
  • Grand Quality-Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia 2016r.

Laureat w kategorii "Szpitale zabiegowe, wielospecjalistyczne i onkologiczne" 2015 -  Szpitale Tczewskie S.A. w Tczewie.

W ogólnopolskim  Rankingu Rzeczypospolitej i Centrum Monitorowania Jakości w 2015r.  Szpitale Tczewskie S.A.  pierwszy raz znalazły się w Złotej Setce - Ranking "Bezpieczny Szpital".

Szpitale Tczewskie S.A. wzięły udział w ogólnopolskim badaniu "Uwolnijmy pacjenta od bólu 2015" opracowanym przez Ministerstwo Zdrowia, CMJ oraz Polskie Towarzystwo Badania Bólu.