Hospicjum

Opieka paliatywno - hospicyjna w Tczewie


Głównym celem opieki paliatywno-hospicyjnej jest osiągnięcie jak najlepszej, możliwej do uzyskania jakości życia pacjentów i ich rodzin.

W Szpitalach tczewskich świadczenia w opiece paliatywnej i hospicyjnej udzielane są w warunkach:

  • ambulatoryjnych – w poradni medycyny paliatywnej.

  • domowych – w hospicjum domowym;

  • stacjonarnych – w oddziale medycyny paliatywnej oraz hospicjum stacjonarnym;

 

Poradnia Medycyny Paliatywnej

Sprawuje opiekę ambulatoryjną nad chorymi z bólem i dusznością. Zwalcza lęk pacjentów w trakcie leczenia onkologicznego oraz zdyskwalifikowanych z leczenia przyczynowego przez onkologów.

Poradnia jest miejscem, gdzie przyjmowani są chorzy z rozpoznaną chorobą nowotworową, są w trakcie chemioterapii lub radioterapii oraz ci, którzy nie radzą sobie z wszechogarniającym bólem. Z poradni paliatywnej korzystają pacjenci, którzy mogą przybyć samodzielnie. Natomiast chorzy w stanie stabilnym, którzy mają ograniczoną możliwość poruszania się mogą korzystać z porad domowych.

Żeby zgłosić chorego potrzebne są następujące dokumenty: dokument rozpoznania choroby nowotworowej (badanie hist.- pat), zakończone leczenie przyczynowe, skierowanie od lekarza POZ lub od specjalisty, ksero kart informacyjnych (wypisy) z rozpoznaniem choroby,dowód osobisty,dokument ubezpieczenia,pisemna zgoda chorego lub jego opiekuna.


Opieka paliatywno-hospicyjna realizowana jest bezpłatnie, w ramach kontraktu z NFZ.

Budynek znajduje się przy ul. 1 Maja 2 w Tczewie.

tel. 58 531-33-19 wew. 35.
 


SZPITALE TCZEWSKIE

ul. 30-go Stycznia 57/58
83-110 Tczew

MAPA DOJAZDU