- Profilaktyka raka piersi

Rak piersi to jeden z czołowych zabójców kobiet w Polsce. W początkowym okresie nie daje on żadnych objawów, ale wcześnie wykryty jest uleczalny. Dlatego tak ważne jest, aby kobiety poddawały się regularnym badaniom mammograficznym, które pozawalają wykryć nawet najmniejsze zmiany. 

Szpitale Tczewskie są realizatorem programu profilaktyki raka piersi (mammografia) na podstawie kontraktu z Pomorskim Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia.

Program skierowany jest do kobiet w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat. Można otrzymać wskazania do wykonania ponownej mammografii po roku, jeśli występują u kobiety czynniki ryzyka, takie jak rak piersi wśród najbliższych członków rodziny. 

Regularne badanie pozwala wykrywać zmiany nowotworowe na wczesnym etapie choroby, gdy możliwe jest jej skuteczne leczenie.

W Szpitalach Tczewskich S.A. mammografia wykonywana jest w Pracowni Rentgenodiagnostyki w Tczewie przy ul. Wojska Polskiego 5, rejestracja telefon: 58 777-66-80

Kobiety zaprasza się do programu telefonicznie, mogą również zgłaszać się osobiście na podstawie informacji wywieszonych w przychodniach. 

 Więcej inforamcji:

https://pacjent.gov.pl/program-profilaktyczny/profilaktyka-raka-piersi


SZPITALE TCZEWSKIE

ul. 30-go Stycznia 57/58
83-110 Tczew

MAPA DOJAZDU