Siedem łóżek od Fundacji Ronalda McDonalda

Dodano: 2024-06-11 11:43:36

Do Szpitali Tczewskich trafiło siedem łóżek od Fundacji Ronalda McDonalda. Będą służyć rodzicom, którzy czuwają przy swoim dziecku przez cały czas jego hospitalizacji.

Darowiznę sfinansował Michał Byczy

Dzięki funkcji składania zajmują niewiele miejsca. W ciągu dnia służą jako fotel idealny do przytulania, wspólnego oglądania bajek i czytania książeczek. Wieczorem wystarczy jeden ruch, by zamienić je w wygodne miejsce do spania. Pojemnik na pościel i łatwy do czyszczenia materiał sprzyjają funkcjonowaniu w ciasnych nieraz salach szpitalnych, które muszą służyć za salon, sypialnię i jadalnię w jednym. Dzięki temu rodzic może być blisko pochłoniętego leczeniem dziecka i zadbać o swoją własną regenerację w godnych warunkach.

Przekazywane łóżka są wygodne, praktyczne, a przede wszystkim postawione blisko łóżka chorego dziecka. Fundacja Ronalda McDonalda zmienia w ten sposób rzeczywistość publicznych szpitali dziecięcych – zaznacza Katarzyna Rodziewicz, Prezes Zarządu i Dyrektor Wykonawcza Fundacji Ronalda McDonalda.

W ramach akcji siedem łóżek dla Szpitali Tczewskich sfinansował Michał Byczy franczyzobiorca McDonald’s Polska, wspierający Fundację Ronalda McDonalda.

Możliwość bycia razem z dzieckiem w szpitalu to dzisiaj przywilej. Wspierając Fundację Ronalda McDonalda, staramy się, żeby to była norma. Finansując nowe łóżka dla rodziców przebywających z dziećmi na oddziałach, chcemy zapewnić im komfort, dać szansę na odpoczynek i szybszy powrót do zdrowia – podkreśla Michał Byczy franczyzobiorca McDonald’s Polska.

Cieszymy się, że o najmłodszych pacjentach naszego szpitala i ich rodzicach pamięta Fundacja Ronalda McDonalda. Rodzice, opiekunowie naszych najmłodszych podopiecznych mogą cieszyć się nowoczesnymi, wielofunkcyjnymi łóżkami podczas całego okresu hospitalizacji swoich pociech. Bliskość rodzica przy łóżku dziecka jest nieoceniona. To jeden ze składników leczenia – mówi Aleksandra Kłosowska Pielęgniarka Oddziałowa.

Bardzo dziękujemy Panu Michałowi Byczy oraz, Fundacji Ronalda McDonalda za przekazany dar.