Rozpoczęcie szczepienia nauczycieli

Dodano: 2021-02-08 19:47:30

W/g informacji Ministerstwa Edukacji i Nauki  w lutym 2021 rozpoczną się szczepienia nauczycieli przeciw COVID-19. Podmiotem wykonującym  szczepienia nauczycieli będzie szpital węzłowy znajdujący się w najbliższej okolicy danej szkoły i placówki oświatowej. Zgłoszenia nauczycieli wyrażających chęć zaszczepienia się dokonuje dyrektor szkoły lub placówki oświatowej wypełniając formularz umieszczony w Systemie Informacji Oświatowej i wysyłając drogą elektroniczną do Ministerstwa Edukacji i Nauki.  Następnie formularz zostanie przekazany do wybranego przez dyrektora szkoły lub placówki oświatowej  szpitala węzłowego.

Po otrzymaniu informacji z MEiN szpital zamawia szczepionki, ustala harmonogram szczepień i informuje dyrektorów szkół, kiedy ich pracownicy mogą zgłosić się na szczepienia. Tempo szczepień będzie zależało od dostaw szczepionek do Polski.